Cześć!

Jestem projektantką i artystką ale najbardziej czuję się po prostu Ewą :)

Nazywam się Ewa Ziembicka i kreatywność płynie mi we krwi od dziecka. Obserwuje świat, zachwycam się i wymyślam nowe rzeczy 24/7. Porusza mnie i inspiruje piękno i natura, ale fascynuje technologia i psychologia, a wszystko zwieńczone jest ogromną potrzebą dbania o środowisko i życia ekologicznie.
 
Urodziłam się w Zielonej Górze i tam dorastałam, ale od 2018 roku mieszkam we Wrocławiu. Ukończyłam tu studia magisterskie Grafika na Akademii Sztuk Pięknych z wynikiem bardzo dobrym, gdzie przez 4 lata byłam laureatką stypendium rektora dla najlepszych studentów. Jestem rozdarta między grafiką artystyczną, a projektowaniem ale obie pasje łączą książki, w których się specjalizuję. Interesuje mnie w nich wszystko zaczynając od layoutów i składu, przez ilustracje aż do szycia. Zajmuję się też introligatorstwem i w wolnym czasie szyję „Notesiątka”, czyli miniaturowe notesiki w duchu zero waste. Projektuję książki autorskie tj. „Słownik Powiedzonek Rodzinnych” czy „Pamięci Niepamięci” oraz inne publikacje jak „Ania z Zielonego Wzgórza” czy "Świat zostawia ślad". W ilustracjach posługuję się różnymi technikami, najbliższe są mi jednak akwarele i kolaż. Od zawsze tworzę też ilustracje i malarstwo cyfrowe, które dopełnia mój warsztat. Najbardziej rozwijana przezemnie seria ilustacji "Kurki" powstaje cyforwo, choć powoli zaczyna ekspansję również na inne media.
Przeważnie w moich pracach dominują motywy abstrakcyjne i organiczne formy łączone z graficznymi motywami. Te samą stylistykę można znaleźć w grafikach artystycznych jakie robię, posługując się technikami druku wklęsłego. Grafiki, które tworzę komentują problemy środowiskowe z jakimi zmaga się świat. Ochrona środowiska i ekologia często przewijają się w różnych realizacjach.
 
W projektowaniu kieruję się użytecznością i estetyką, oraz dopasowaniem projektu pod klienta. Uwielbiam rozmawiać, żeby zrozumieć esecję projektu nad którym pracuję. Niezależnie od tego jaki to projekt staram się budować historię i tworzyć spójną całość, która wnosi do świata coś wartościowego. Moje realizacje projektowe możesz obejrzeć na behance.
Image

Najważniejsze wystawy

14 – 18.06.2022 – Świat zostawia ślad – wystawa dyplomowa, magisterska – Galeria Neon Wrocław – wystawa indywidualna,
7 – 30.04.2022
– Różne oblicza książki – wystawa prac Ewy Ziembickiej, Brochowskie Centrum Aktywności Lokalnej – wystawa indywidualna,
10 – 31.05.2022 – Wrocławska Grafika Użytkowa – wystawa zbiorowa,
18.11.2021 – Trakai 700. In Search of Identity: Trakai Resident’s DNA, Trakai History Museum – wystawa zbiorowa międzynarodowa,
15.02.2021 – 01.03.2021 – Artysta w czasie zarazy, Centrum Kultury Agora, Wrocław – wystawa zbiorowa
10.12.2020 – Identyfikacja, Lwowski Pałac Sztuki – wystawa zbiorowa,
Kwiecień 2020 – Od książki do czytelnika, Uniwersytet Wrocławski – wystawa zbiorowa,
13.11 – 03.12.2020 – Fifth International Ex Libris Exhibition, Galery Meander – wystawa zbiorowa
2 – 30.05.2019 – Ewa Ziembicka Grafiki, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze – wystawa indywidualna,
2.03 – 22.04.2019 – New Contemporary Bookplate Artists 33, Frederikshavn Kunstmuseum & Exlibrissamling, Frederikshavn Dania – wystawa indywidualna.

Garstka zdjęć z wystawy dyplomowej

Więcej zdjęć znajdziesz na moim instagramie

Dzielę się tym, co mam

Wiem, że kreatywne procesy potrafią zachwycać, dlatego dokumentuję i nagrywam swoją pracę. Zajrzyj do mnie i poczuj się częścią mojego świata!
Image

Napisz do mnie

Jeśli chcesz zapytać o współpracę, podzielić się przemyśleniami na temat mojej sztuki, podesłać inspirację albo po prostu powiedzieć cześć. Chętnie porozmawiam :)

kontakt@ziembicka.com